Rozhovor s vedením týmu BA: WinteR a OzN0H

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Rozhovor s vedením týmu BA: WinteR a OzN0H

Příspěvek  WinteR za Mon 14 Sep 2009, 16:03

Jak vznikl tým Biele Albatrosy v siámulátoru Lock on?

OzN0H: Historie tymu jako takoveho se datuje az kdesi do roku 2006, kdy si 2 clenove Zixi a Kenny rekli ze by nebylo od veci zalozit letku, ktera by se venovala pouze akrobacii v simulatoru LockOn. A tak vznikl tym 2.Sqn_CSAT, ktery lital puvodne na stroji MIG-29AS. Puvodni letka mela jen 4 aktivni cleny (Zixi, Kenny, Flanci, OzN0H), a proto se take nedokazala nejak vice presadit a dostat do podvedomi lidi LockOn komunity.
V Dubnu 2009 se objevilo par vybornych pilotu (WinteR, kami, Mett, Flyboy), kteri zacali letat na stroji JAS-39 Gripen akrobacii. Vzhledem na to ze s jednim z jejich clenu jsem se uz poznal, nebyl problem navazat spolupraci. A tak se stavalo porad casteji ze sme spolu litali a trenovali. Mezitim v.211 letka zmenila stroj i nazev na v.ALCA display team. Obe letky si byli vedomi problemu co se tyce nedostatku pilotu, a tak vznikl napad proc to nedat dohromady….

WinteR: Plně se stotožnuji s vyčerpavající odpovědí Honzy, který tuto otázku obsáhl, si myslím, více než obstojně a potvrdil, že je nepsaným vedoucím a tahounem našeho týmu.

Proč zrovna jste si vybrali za svuj vzor Biele Alabtrosy?

OzN0H: Kdyz v.ALCA tym zacal litat na L-159, bylo nam jasne ze k tomuto stroji mame urcity vztah. Pak jeden clen letky ziskal model L-39 a uz nam bylo jasne jakym smerem se to bude ubirat. Zaletali sme na nem par beta testu a byli sme uplne rozhodnuti, ze tento stroj bude pro budoucnost to prave. Pak sme dlouho polemizovali ohledne letounu, na zaklade ktereho by sme litali, kde sme se hromadnym hlasovanim zhodli na SU-27. To ze budeme litat na pamatku bielych albatrosu, prislo jakoby samo, na zacatku byl skvely napad jednoho z clenu, ktery se nam strasne libil, tak uz jsme u toho zustali a myslim ze sme se rozhodli spravne.

WinteR: myslím si, že tento tým měl v československé i posléze slovenské historii mnoho co dočinění a dosahoval světové špičky, chceme tímto zdát i holt pilotům, kteří svým pilotním uměním v tomto týmu zvedaly tak říkajíc diváky ze sedaček. Doufám, že budeme dustojnými nastupci. Biele Albatrosy skončili svou karieru v roce 2002, ale v našich srdích budou žít i nadále.

Včera proběhl první oficialní trening vaší akrobatické skupiny, co si o něm myslíte?

OzN0H: Vcerejsi trenink dopadl dle meho nazoru velmi dobre, zaobesli sme se bez vetsich technickych problemu a start probehl skoro podle casoveho planu. Presne sme si udali pozice, ktere jsme dle meho nazoru zvolili optimalne, aby postup a vylepsovani pilotaze jednotlivych pilotu byl co nejrychlejsi. Zhrnu to tak, ze prvni trenink byl podle mne na vysoke urovni a doufam uz jen, ze latku budeme davat uz jen vyse…

WinteR: Myslím si, že včerejší trening byl dle mého nazoru velice přínosný pro tým. Chlapci si zkusili jaké to je létat na svých postech, které jsme po domluvě s Honzou, myslím si, velice učelně rozdělili. Chtěl bych za včerješí výkon všem pilotům poděkovat a myslím si, že pokud nadále budeme takto pilně trénovat bude naše uroven jen vzrůstat.

Kolik pilotů je přirpaveno pro display vystoupení?

OzN0H: Display vystoupeni podle toho na jake urovni, myslim ze na to aby sme se dostali na svetovou uroven musime jeste hodne trenovat. Myslim ze na display vystoupeni jeste neni dostatecne pripraven zadny z nas, ale doufam ze se to brzy zmeni. Vzhledem na to ze vim jaci piloti jsou v letce tak jsem o tom presvedcen.

WinteR: Každý pilot je svým způsobem originál a od toho se také odvíjí ruzná uroven pilotů v této chvíli. Myslím si, že pro display vystoupení jsme v týmu plně připraveni( I když to není přesné, protože se člověk pořád zlepšuje a učí se) jen já a Honza. Další členové zvládají sice let ve formaci, ale základní akrobatické manevry v ní ještě ne, proto taky jsme upustili od vystoupení na letošním VFAT 09.

Kdy plánujete premierové vystoupení?

OzN0H: Jako prvni moznost verejneho vystoupeni bych videl NLD 2010, kde uz by sme podle meho nazoru mohli ukazat sve schopnosti pilotaze na dost vysoke urovni. Tak doufejme ze se tam dostaneme, pak bych to videl na VFAT 2010 atd…

WinteR: No doufám, že budeme mít tu čest se ukázat na veřejnosti v live vystoupení na leteckém dnu NLD 2010, kde již by diváci mohli shlédnout prvky pilotáže na odpovídající urovni. No a pak je na programu VFAT 2010, kde bychom se chtěli prezentovat rovněž.

Připravujete nějaké video či hodláte v nejbližší budoucnosti prezentovat se fotkami?

OzN0H: Zatim jsou to jen fotky a zbirame materialy na prvni video bielych albatrosov, ktereho se ujmul WinteR. Toto video by melo byt neco jako trailer nasi letky, jeho vydani tipuju nekdy koncem tohoto roku. Pak uz myslim ze videa by meli byt vydavane rekneme v intervalech 4 mesicu.

WinteR: Snažíme se fotit každý trening, abychom viděli určitý progres. Zajisté, že v nasledujícím období vypustíme do lock on komunity fotky našeho týmu. Co se týče videa, mám ho nastarosti já, zatím trenujeme a já sbíram material pro nadcházející trailer v kterém bychom se měli představit veřejnosti. Další videa budou následovat, ale zatím si netroufám odhadnout v jakých intervalech.

Chtěl byste někoho z týmu pochválit či naopak pokárat za svou práci?

OzN0H: Jednoznacne pochvalit celou letku, jde videt ze se vsichni snazi a delaji co mohou, lepsi kolegy a pratele si clovek ani nemuze prat…

WinteR: Tak samozrejme, pochvalu si zaslouží celý tým, pracuje skvěle a je vidět odhodlání něco dokázat, tímto bych chtěl pochválit všechny at už kluky co lítají ve skupině I kluky co lítají solo ukázky. Určitě bych chtěl vyzdvihnout halvně práci Honzy, který se vší dusledností vede tréningy i dění na zemi, za což jsem velice vděčný, že mi pomáhá a skvěle spolupracuje( I když se někdy nepohodnem).

Díky za rozhovor pánové

WinteR

Poeet p?íspivku : 397
Registration date : 27. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: